„Skąd się bierze zło?

jak to skąd

z człowieka

zawsze z człowieka

i tylko z człowieka”

– Tadeusz Różewicz

„Unde malum?” – pytanie o pochodzenie zła nurtuje ludzi od wieków. Jedni mówili, że pochodzi ono od Boga, inni doszukiwali się go w przeróżnej materii. A jeśli to właśnie człowiek człowiekowi gotuje najgorszy los?

Czy nasza osobowość może determinować nasze skłonności do wyrządzania zła? Czy możemy mówić o konkretnym profilu sprawców przestępstw? Czy zło to coś nietypowego czy banalnego, jak określiła je Hannah Arendt? Czy stereotypy mogą wyzwalać w nas agresję? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź podczas spotkania.

Dni Psychologii to wydarzenie składające się z cyklu wykładów i warsztatów, organizowane co roku przez wrocławskie biuro Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii, które powstało z myślą o popularyzacji psychologii wśród osób nie mających z nią styczności na co dzień. Tym razem pochylamy się nad dziedziną psychologii sądowej, a do współpracy zaprosiliśmy wyjątkowo oprócz psychologów także prawników.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Kinie Nowe Horyzonty przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19a-21 we Wrocławiu w dniach 19-20 maja 2018 roku.

Więcej informacji na stronie:

https://web.facebook.com/events/1898897526846917/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *